Informacje dla redaktorów stron podmiotowych BIPWydruk - Informacje dla redaktorów stron podmiotowych BIP
Przed zapoznaniem się z tym artykułem wskazane jest przeczytanie: Podręcznik redaktora strony podmiotowej BIP w zakładce -

 

- "Instrukcja obsługi BIP" ;

 

- "Podręcznik redaktora strony podmiotowej BIP";

 

wszystkie informacje dotyczące Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej

 

  (SSDIP) http://ssdip.bip.gov.pl/ ,

 

  nr telefonu 48 42 253 54 50; adres e-mail - ssdip-pomoc@coi.gov.pl 


 Poniżej możesz przeczytać skróconą wersję informacji dla redaktorów stron podmiotowych BIP (SPBIP).

 

 

Podstawowym zadaniem realizowanym przez stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej (SGBIP) jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP.


Ponieważ już jesteś albo zostaniesz w przyszłości redaktorem strony podmiotowej BIP powinieneś wiedzieć, jakie ciążą na Tobie obowiązki i które z nich będziesz mógł zrealizować za pomocą SGBIP. O obowiązkach podmiotów prowadzących strony BIP możesz przeczytać w Ustawie o dostępie do informacji publicznej oraz Rozporządzeniu w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.


Rozdział czwarty tego Rozporządzenia zawiera zapisy dotyczące przekazywania informacji niezbędnych do zamieszczenia na stronie głównej BIP. Ponieważ katalog podmiotów określony w art. 4 ust. 1 i 2 Ustawy jest katalogiem otwartym (co oznacza, że nie można stworzyć spisu wszystkich podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP), to na SGBIP zamieszczone są jedynie informacje o podmiotach, które zgłosiły fakt prowadzenia własnej strony podmiotowej BIP (SPBIP).


Zadaniem redaktora SPBIP jest zatem przekazanie wybranych informacji o obsługiwanym przez siebie podmiocie do zamieszczenia na SGBIP, a także dbanie o ich aktualność na stronie głównej Biuletynu. Przekazywanie to odbywa się poprzez formularz dodania podmiotu, aktualizacji jego danych lub przesunięcia danych podmiotu do archiwum.


Do informacji o podmiocie prowadzącym stronę BIP zalicza się:


Dane podstawowe

 • nazwa podmiotu,

 • logo podmiotu (opcjonalnie).


Dane strony podmiotowej BIP

 • adres URL (czyli adres internetowy strony podmiotowej BIP),

 • imię i nazwisko redaktora (w przypadku wielu redaktorów wybranej osoby),

 • numer telefonu redakcji,

 • numer faksu redakcji.


Dane uzupełniające

 • kod pocztowy i miejscowość,

 • ulica,

 • numer domu,

 • numer telefonu,

 • numer telefaksu,

 • lokalizacja na mapie wskazująca położenie podmiotu.

 
 
Uwaga !
 
Uprzejmie informujemy, że aplikacje dodawania mapy poglądowej i umieszczania logo obecnie są nieaktywne.
 
 
Uprzejmie informujemy, że  zakładka "Dane podmiotów dodanych do strony gł. BIP" (plik xml) jest nieaktualna i będzie dostępna po uaktualnieniu. 
 

 

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA SCENTRALIZOWANEGO SYSTEMU DOSTĘPU DO INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP) to bezpłatna aplikacja, która umożliwia założenie i prowadzenie stron podmiotowych BIP zwiększając dostępność do informacji publicznej dla obywateli. „Centralny BIP” oznacza efektywniejsze zarządzanie informacją publiczną, łatwość wyszukiwania informacji oraz powszechniejszy dostęp do niej.

 

Kontakt -

Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej

tel. 42 253 54 50

ssdip-pomoc@coi.gov.pl 

 

 

 

 

Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej jest spełnieniem art. 9 ust. 4 pkt. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.), która nakłąda na ministra właściwego do spraw informatyzacji Obowiązek nieodpłatnego udostępnienia przykładowego oprogramowania służącego do tworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej. „Centralny BIP” będzie udostępniony podmiotom zobowiązanym na mocy art. 4 ww. ustawy do prowadzenia stron podmiotowych BIP bezpłatnie.   


Udostępniający:

Tadeusz Mąkosa

Wytwarzający/Odpowiadający:

Tadeusz Mąkosa

Czas udostępnienia:

2008-01-20 21:55:55

Czas wytworzenia:

2014-06-29 13:50:00


Napisz komentarzKomentarze mogą zamieszczać jedynie zarejestrowani użytkownicy. Jeżeli chcesz dodać komentarz zaloguj się albo zarejestruj.


Komentarze

komentarzy : 13
pfrankowski, 2008-01-22 10:40:37
a gdzie jest logotyp do pobrania i wykorzystania na stronie BIP?

Beata Jeżewska, 2008-01-22 14:48:34
irmina_UW -
zdjęcie W wersji do wydruku, nakłada się nagłówek i stopka podstrony na własciwy tekst, przez co informacja jest częściowo nieczytelna. Czy zależy to od konstrukcji podstrony SGBIP, czy ustawień mojej drukarki HP LaserJet 1100?

Aleksandra Hamberg-Federowicz, 2008-01-22 15:05:17
biurobdzszczecin -
zdjęcie na stronie głównej z informacjami - np. Urzędu Marszałkowskiego Wojeództwa Zachodniopomorskiego , podmioty podległe wymienione są w trudnym do odczytania szyku. Dlaczego nie ma po prostu spisu alfabetycznego?

Halina Majchrzyk, 2008-02-04 11:08:37
Czy może mi ktoś polecić dobre szkolenie dla redaktorów BIP - Opole, Wrocław lub Katowice?

Michał Bukowski, 2008-02-15 16:08:52
Podmioty podległe są już wyświetlane w porządku alfabetycznym.

Roksana Marciniak, 2008-08-21 10:37:44
mam pytanie-na stronce sądu okręgowego odnośnie poboru na aplikację kuratorską jest informacja,iż należy wypełnić kwestionariusz osobowy.Dodano tam, że tenże kwestionariusz jest do ściągnięcia na stronce biuletynu.A gdzie jeśli można zapytać?:)pozdrawiam

Tomasz Bryjak, 2009-09-09 08:15:44
witam, w podręczniku na stronie 6 należy przerzucić podpunkt B. na następną stronę :) Pozdrawiam

Maria Pawlaczyk, 2010-04-07 12:53:04
Witam
Placówka Przedaszkola została już wprowadzana tylko, jak teraz wprowadzić logo placówki. Edytowałam podmiot ale nie dało to skutku. Proszę o pomoc jak tom zrobić

Leokadia Lula, 2010-10-27 19:48:27
Bardzo proszę o odpowiedź w takiej kwestii. Do 2009 r. stronę podmiotową BIP mieliśmy utrzymywana przez inną firmę. Ponieważ strona ta nie spełniała wymogów Rozp. odnośnie wymogów informatycznych zmieniliśmy firmę utrzymującą naszą stronę BIP. Dane zostały przeniesione, ale wszystkie z datą od kiedy podpisana umowa z nową firmą obowiązuje. Czy stara strona powinna w dalszym ciągu funkcjonować? W wyszukiwarkach jest bardziej widoczna niż obecna strona i często to myli odwiedzających gdyż jest już nieaktualizowana. Ale tam są widoczne etapy wdrażania BIPu zgodnie z ustawą oraz sam fakt, że BIP funkcjonował od początku, a nie od 2009 roku. Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam L.Lula Dodam, że umowa z pierwszą firmą tego nie precyzuje.

Julia Okraska, 2010-12-11 16:19:52
witam
bedę pisać nie na temat,nie wiem czy w ogóle ktoś z pracujących w gminie to czyta(pewnie nie!a szkoda)
Chodzi mi o naszą kochaną zimę,która jest piękna,ale gdy widzi się nie odśnieżone drogi na osiedlach to ma się jej dość
w Grupie jeździ jeden czerwony traktorek i nie wiem co za nie myślący pan nim jezdzi,skoro pojedzie tylko drogą i koniec,nie widzi że trzeba zgarnąć ze środka skrzyżowania,że na parking np.przy ul.Libeckiego tez mógłby wjechać bo tam ten zalegający śnieg poprostu utrudnia-uniemożliwia- wyjechanie.Jest to bardzo nie odpowiedzialne,chyba że robi sie to na złość.Rozumiem gdyby wcale nikt tu nie odśnieżał,ale skoro jest ten traktor to powinien tak odśnieżyć żeby ten śnieg nie zalegał na środku drogi-ale wybory juz były,więc nie ma się co starać!!

Magdalena Stanek, 2011-01-18 09:57:34
a czy mozna gdzies sie zalogowac aby otrzymywac informacje o aktualnych przetargacj w zdim?

Sławomir Przewłoka, 2011-04-07 12:37:20
Skąd moge pobrać formularz aktualizacji danych firmy - adresu www. mailowego itp.? I gdzie go wysłać? Czy wystarczy mailem, czy trzeba w formie papierowej?

Barbara Spalona, 2011-04-26 13:13:21
Witam, proszę o pomoc. Podmiot edytowany przeze mnie, został przeniesiony przez przypadek zarchiwizowany. W tej chwili znajduje się tylko w archiwum, nie można go wyszukać w wyszukiwarce. Od tej chwili nie mam możliwości edycji ze swojego konta i nie mam pokazanego podmiotu jako zarządzanego przeze mnie. Co mam zrobić, aby został przeniesiony z archiwum?